Birileri Rahatsız Mı Oldu?

Selamun aleykum sevgili dostlarım…

     Malumunuz üzere son zamanlarda dünyada Müslümanlara karşı bir linç kampanyası başlatılmış durumda. Bunun son halkası Fransa’da mizah dergisi Charlie Hebdo‘ya düzenlenen ve 12 kişinin ölümüne yol açan saldırıdan sonra ülkede arka arkaya olan saldırılar. Daha bugünkü bir haber;Fransa’nın batısındaki Le Mans bölgesindeki bir camiye el bombası atıldığı, güneydeki Port-la-Nouvelle kentinde de bir mescide ateş açıldığı bildirildi.”..

Dün sanırım bu saatlerde yani en azından benim için olay sıcakken bu konu hakkında twitter adresimde;

demiştim. Bu yorum bir öç alma meselesi olarak değerlendirildiğinde son derece tutarlı. Evet, Peygamberimizin karikatürize edilmesi bizi derinden yaralar. Fakat bunun hesabını sormak için hukuk dışı yapılan her eylem de bizi aynı ölçüde yaralar. Özellikle Fransa’daki eylemlerden önce Almanya’da islamofobik eylemlerin olduğu, insanların fişlendiği, neo-nazi grupların Müslümanları hedef aldı da malumunuz.
   Bunlara karşı da yapılacak her hukuk dışı eylem Avrupa’nın ve Avrupalı entel dantel bizim aydın! ların veya entel olmayıp kişisel hırslarını değerlerinin önüne geçirmiş kimselerin eline koz vermek demekti…Örneğin;

      Fransa’nın kara tarihinden uzunca bahsetmek haddime değil. Fakat okuduğumuz, öğrendiğimiz, dinlediğimiz kadarıyla birkaç meseleye değinmek gerek diye düşünüyoruz. Sadece şu resimlerle, yorum bile yapma gereği duymadan bu insanların ne kadar özgürlükçü, hak-hukuk gözeten bir topluluk olduğunu anlayabiliriz. İliklerine kadar (Din, dil, toprak, kaynak, iş gücü) sömürdüğü Afrika ülkeleri…

   Aslında yapılmak istenen tüm müslümanları terörist ilan etmek. Hatta ellerinden gelse Avrupa’dan İslamiyeti kazımak.  Peki soruyoruz: Herhangi bir Müslüman suç işleyince, suçlu İslamiyet mi olur? Hristiyan Sırplar, ne zulümler yaptı. Kim Hristiyan zulmü veya Hristiyan terörü dedi? Hristiyan Ermenilerin, Yunanlıların, Rusların zulümleri pek meşhurdur. Kim buna Hristiyan zulmü veya terörü dedi? Denmesi de yanlış ve çirkin olur. Ve ya;

Fransızların Cezayir soykırımı:http://tr.wikipedia.org/wiki/Frans%C4%B1z_Cezayiri

Belgeseli:
https://www.youtube.com/watch?v=xAa6jEmxkR8

 

      Neyse… Gelgelelim dergi saldırısının arka yüzüne. Bildiğiniz gibi  02 Aralık 2014 günü İsveç, İrlanda, İspanya ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerinin ardından Fransa da Filistin’i tanıdı.

    “Fransa’da iktidardaki Sosyalist Parti milletvekillerinin sunduğu, “Filistin’in devlet olarak tanınmasını” tasarısı kabul edildi. Avrupa ülkelerinin art arda Filistin’i tanıması nedeniyle İsrail rahatsız.”

   Bize öyle geliyor ki bu bir cezalandırma! Bunu destekleyen bir çok argüman şu an sosyal medyada dolanıyor Örneğin;

-Saldırı sırasında bina ile kesişen yollarda araç giriş çıkışı yok. Oysa habersiz gerçekleşen bir saldırıda ve Paris gibi bir kentte araç trafiğinin olması gerekirdi.

-Saldırganın tekbir getirmesi özellikle üretilmiş bir mizanpaj.

-Polisin vurulma anı düşündürücü. Namlunun doğrulduğu yer polisin kafası değil önü ve yerde hiç kan izi yok.

-Polisin vurulmasından sonra saldırganlar araca binip gidiyor ve video sona eriyor. Sonrasıyla ilgili bir kayıt yok.

-Paris mobese kameralarıyla donatılmış bir şehir olmasına rağmen Polis saldırganlar araçlarına binip gidiyor Polis saldırganların izlerini kaybediyor.

-Saldırganların kimliği hala belli değil. Olağan şüpheliler üzerinde araştırma yapılıyor. Şüphelilerin biri isminin geçmesinin ardından teslim oluyor v.s..


    Tabi ki komplo teorisi olarak değerlendirilebilir. Fakat Avrupa da devam eden İslam karşıtı eylemler göz önüne alındığında bir düşünmeye değer diye düşünüyoruz. Yine de Allahu alem…

Yazı oluşturuldu 28

Birileri Rahatsız Mı Oldu?” için bir görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön