SerdarBlog

Kendi Halinde Bir Blog

Deneme

Hepimiz Terörist’mişiz!

Esselamu aleykum Sayın yurttaşlarım.

Bu günlerde moda ya, bende söze öyle başlayayım dedim. Bizi seçerseniz… ile başlayan, vaatlerle dolu cümleciklerim yok maalesef.

Bir konuda hatırlatma yaparak konuya giriyorum. Sayın arkadaşlar twitter adresimi güncellemiş bulunmaktayım. Artık bana ulaşmak isteyenler @serdargun adresinden ulaşabilecekler.

Neyse konumuza dönelim.

Bir batılı asla ve kat’a terörist olamaz. Evet doğru duydunuz. Tekrar ediyorum bir batılı asla terörist olamaz. Olsa olsa kötü çocukluk geçirmiş olur, depresyonda olur, psikolojisi bozuk olur… Ama bir Müslüman daha doğduğunda teröristtir. Çünkü kulağına ezan okunur…

Maalesef bazı medya kuruluşlarımızın düşüncesi tam bu yönde. Ağa babalarından aldıkları emirleri harfiyyen uygulamada üstlerine yok. Bilinçaltımızla bir kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyorlar, biz de zevk alıyoruz. Ne diyorlardı buna heh Stockholm sendromu.

Şiddetin nedeninin din, meşrulaştıranın da hem Hz. Peygamber hem de Kur’an-ı Kerim olduklarına da inançları var ya da işlerine öyle geliyor…

İslam gibi, ismi bir yönden kelime anlamıyla barış ve esenlik olan bir dinin terörle bağdaştırılmak istenmesi, “Âlemlere rahmet” olarak gönderilen Hz. Peygamberi şiddet ve terör yanlısı olarak itham edilmesi ve tüm bunların malum medya kuruluşları tarafından bilinçaltımıza yerleştirilmeye çalışılması endişe verici. Sırf bu yüzden dinden soğuyan insanların olduğu da aşikâr. Bize düşen okumak, araştırmak, aydınlatmak. Bu işin başka bir boyutu…

Kur’anı Kerim i ve Hz. Peygamberi terörle mutabık gibi gösteren batının Hıristiyanlıktaki şiddeti meşrulaştıran dini terminolojiden haberi yok sanırım ya da yine işlerine öyle geliyor. Örneğin Hz. İsa ya atfedilen;

yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın: ben, barış değil kılıç getirmeye… oğulla babasının, kızla annesinin, gelinle kaynanasının arasına ayrılık sokmaya geldim.”(Matta 10:34-35)

kılıcı olmayan abasını satıp bir kılıç alsın” (Luka 22:36)

Ve Hıristiyanlığın kurucusu olarak görülen Pavlus’a atfedilen

yönetim kılıcı boş yere taşımıyor” (Romalılar 13:1-5) gibi ifadeler tarih boyunca Hırıstiyanlar tarafından kendilerinden olmayanlara uygulanan eylemleri meşrulaştırıcı bir rol almışlardır.

Fakat biz bu ifadelere bakıp tüm Hıristiyanları birer terörist ilan etmezken, onlar malum medya kuruluşları ağzıyla tüm Müslümanları her olumsuz olayda terörist ilan etmektedirler. Neden bizimle onlar arasında böyle bir fark var bunu da sizin takdirinize bırakıyorum.

Petrol için, elmas için, toprak için, insan gücü için, girdikleri talan ettikleri, sömürdükleri yerleri zikretmemize gerek yoktur umarım. Kirli tarihlerine bakmadan dünyanın her yerinde zulme uğrayan Müslümanları her olayda terörist ilan etmeleri akıl tutulmasıdır. Dahası bizdeki maşalarının Müslümanım elhamdülillah dedikten sonra bunu yapmalarının mantıklı bir açıklaması yok.Yazımıza Cemil Meriç’in konumuzla alakalı bir sözüyle son verelim:

Hala anlayamadık mı? Olimpos dağının çocukları, Hira dağının evlatlarını asla kabullenmeyecektir.

Selam ile…

LEAVE A RESPONSE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir